توزیع کننده آبگرمکن خورشیدی کالکتور پلیت

دوست نداری روزتو با دوش آب گرم شروع کنی؟ حس بدی بهت دست میده وقتی از خواب بیدار میشی ببینی آب سرده. پس با ما همراه شو تا با توزیع کننده آبگرمکن خورشیدی کالکتور پلیت آشنا بشی.

توزیع کننده آبگرمکن خورشیدی کالکتور پلیت

انواع مدل های آبگرمکن خورشیدی

انواع مدل های آبگرمکن خورشیدی انواع آبگرمکن خورشیدی به این صورت میباشد: نوع اول: ترموسیفونی و نوع دوم: پمپدار (اجباری) میباشد.

آبگرمکن های ترموسیفونی

ترموسیفون (یا ترموسیفون ) روشی برای تبادل غیرفعال حرارت است که بر مبنای همرفت طبیعی است و سیال را بدون نیاز به پمپ مکانیکی به گردش در می آورد . ترموسیفون برای گردش مایعات و گازهای فرار در گرمایش و سرمایش مانند پمپ های حرارتی ، آبگرمکن ، دیگهای بخار و کوره ها استفاده می شود. ترموسیفون همچنین در شیب درجه حرارت هوا مانند مواردی که در دودکش آتش چوب یا دودکش خورشیدی استفاده می شود رخ می دهد . این گردش می تواند به صورت حلقه باز باشد ، مانند زمانی که ماده در یک مخزن نگهدارنده از طریق یک لوله انتقال گرم شده نصب شده در پایین مخزن به یک نقطه توزیع-حتی یکی بالای مخزن مبدا-در یک جهت منتقل می شود یا می تواند یک مدار حلقه بسته عمودی با بازگشت به ظرف اصلی باشد. هدف آن ساده سازی انتقال مایع یا گاز در عین اجتناب از هزینه و پیچیدگی پمپ معمولی است.

از سيكل طبيعي و بدون پمپ استفاده می کنند تا آب را به درون كلكتورهاي خورشيدي به چرخش دربیاورند و آن را گرم كنند. در واقع در اثر تابش نور خورشيد به صفحات جاذب كلكتورها و جذب انرژي گرمايي توسط اين صفحات سيال موجود در كلكتورها در اثر خاصيت رسانايي گرم مي شود. در اثر وجود اختلاف دما چگالي بين ابتدا و انتهاي رايزر متفاوت است. اين پديده باعث بوجود آمدن خاصيت ترموسيفون در رايزر مي شود و بنا به اين خاصيت سيال گرم به بالا حركت كرده و به منبع ذخيره وارد مي گردد. درصورتيكه سيستم مستقیم یا Direct باشد در اين صورت سيال گرم شده همان آب مصرفي مي باشد كه مورد مصرف قرار خواهد گرفت و چنانچه In direct (مخزن دوجداره باشد) سيال گرم شده محلول آب و ضد يخ است كه در جداره بيروني مخزن را گرم و سپس به كلكتور باز مي گردد. حركت ترموسيفونی تا زماني كه انرژي خورشيد موجود باشد ادامه دارد. اين حركت با افول خورشيد متوقف مي شود.

برای استفاده از این آبگرمکن مراحل زیر را طی کنید:

 • سیستم آب گرم خورشیدی ترموسیفون را نصب کنید.
 • ابتدا تعیین کنید که سقف و فضای اتاق کار برای اجزای آب گرم خورشیدی مناسب است.
 • الزامات همه کدهای محلی را دنبال کنید.
 • یک شرکت معتبر نصب و راه اندازی آب گرمایی خورشیدی را انتخاب کنید.
 • اندازه سیستم را با توجه به نیاز آب گرم خانه تغییر دهید.
 • در صورت امکان سیستم را روی نوردهی بدون سایه و جنوبی نصب کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که سیستم نصب سقف از نفوذ آب و آسیب به ساختار سقف جلوگیری می کند.
 • در صورت انتخاب سیستم آب گرم خورشیدی با نگهداری کم که نیازی به پمپ مکانیکی ندارد، ترموسیفون نصب کنید.

نحوه کار آبگرمکن خورشیدی کم مصرف

آبگرمکن خورشیدی خانگی -که گاهی اوقات سیستم های آب گرم خورشیدی نامیده می شوند – می توانند راهی مقرون به صرفه برای تولید آب گرم برای خانه شما باشند. آنها می توانند در هر شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار گیرند و سوخت مورد استفاده آنها – آفتاب – رایگان است.

چگونه کار می کنند

سیستم ها شامل مخازن ذخیره و جمع کننده های خورشیدی است. دو نوع سیستم گرمایش خورشیدی وجود دارد: فعال ، دارای پمپ های گردشی و کنترل کننده ها ، و غیر فعال ، که ندارند. سیستم های گرمایش آب خورشیدی فعال دو نوع سیستم گرمایش آب خورشیدی فعال وجود دارد: سیستم های گردش مستقیم پمپ ها آب خانگی را از طریق جمع کننده ها به داخل خانه منتقل می کنند. آنها در آب و هوایی که به ندرت یخ می زند به خوبی کار می کنند. سیستمهای گردش غیر مستقیم پمپها سیال انتقال حرارت غیر یخ زده را از طریق جمع کننده ها و یک مبدل حرارتی به گردش در می آورند . این باعث گرم شدن آبی می شود که سپس به خانه سرازیر می شود. آنها در آب و هوای مستعد دمای انجماد محبوب هستند.

سیستم های خورشیدی غیرفعال سیستم های گرمایش آب خورشیدی غیرفعال معمولاً ارزان تر از سیستم های فعال هستند ، اما معمولاً به همان اندازه کارآمد نیستند. با این حال ، سیستم های غیرفعال می توانند قابل اطمینان تر باشند و ممکن است بیشتر عمر کنند. دو نوع اساسی از سیستم های غیرفعال وجود دارد: سیستم های منفعل جمع کننده-ذخیره سازی اینها شامل یک مخزن ذخیره سازی است که با مواد شفاف پوشانده شده است تا به خورشید اجازه دهد آب را گرم کند. سپس آب از مخزن وارد سیستم لوله کشی می شود. اینها در مناطقی که درجه حرارت به ندرت از زیر صفر پایین می آید بهتر کار می کنند. آنها همچنین در خانوارهایی که نیاز به آب گرم در طول روز و عصر دارند ، به خوبی کار می کنند. سیستم های ترموسیفون آب در یک جمع کننده روی سقف گرم می شود و سپس با باز شدن شیر آب گرم از طریق سیستم لوله کشی جریان می یابد. ظرفیت اکثر این سیستم ها 40 گالن است.

مشخصه های آبگرمکن خورشیدی اصل

مشخصه های آبگرمکن خورشیدی اصل طرح های ساده آبگرمکن خورشیدی اصل شامل یک جعبه عایق بندی شده با روکش شیشه ای ساده با یک جذب کننده خورشیدی مسطح از ورق فلزی ، متصل به لوله های مبدل حرارتی مسی و رنگ تیره ، یا مجموعه ای از لوله های فلزی است که توسط یک استوانه شیشه ای تخلیه شده (نزدیک خلاء) احاطه شده است. در موارد صنعتی یک آینه سهمی می تواند نور خورشید را بر روی لوله متمرکز کند. گرما در مخزن ذخیره آب گرم ذخیره می شود . حجم این مخزن باید با سیستم های گرمایش خورشیدی بیشتر باشد تا جوی بد را جبران کند [ توضیحات لازم است ] و به دلیل دمای نهایی مطلوب برای کلکتور خورشیدی [ نیاز به توضیح ]کمتر از بخاری معمولی غوطه وری یا احتراق است. مایع انتقال حرارت (HTF) برای جذب ممکن است آب، اما معمولا (حداقل در سیستم های فعال) یک حلقه مجزا از مایع حاوی ضد یخ و یک بازدارنده های خوردگی ارائه گرما به مخزن از طریق یک مبدل حرارتی (معمولا یک سیم پیچ لوله مبدل حرارتی مس در مخزن). مس به دلیل هدایت حرارتی بالا ، مقاومت در برابر خوردگی جوی و آب ، آب بندی و اتصال با لحیم کاری و مقاومت مکانیکی ، جزء مهمی در سیستم های گرمایش و سرمایش حرارتی خورشیدی است . مس هم در گیرنده ها و هم در مدارهای اولیه (لوله ها و مبدل های حرارتی برای مخازن آب) استفاده می شود. یکی دیگر از مفاهیم تعمیر و نگهداری پایین ، “back-back” است. نیازی به ضد یخ نیست ؛ در عوض ، تمام لوله ها شیب دار هستند تا باعث تخلیه آب به مخزن شوند. مخزن تحت فشار نیست و با فشار اتمسفر کار می کند. به محض خاموش شدن پمپ ، جریان معکوس می شود و لوله ها قبل از انجماد خالی می شوند. نحوه عملکرد سیستم آب گرم خورشیدی تاسیسات حرارتی خورشیدی مسکونی به دو گروه تقسیم می شوند: سیستم های غیرفعال (گاهی اوقات “فشرده”) و فعال (گاهی “پمپاژ”) نامیده می شوند. هر دو به طور معمول شامل یک منبع انرژی کمکی (عنصر گرمایش الکتریکی یا اتصال به سیستم گرمایش مرکزی گاز یا مازوت) است که وقتی آب در مخزن به زیر حداقل درجه حرارت برسد ، فعال می شود و اطمینان حاصل می کند که آب گرم همیشه در دسترس است. ترکیبی از گرمایش آب خورشیدی و حرارت پشتیبان از دودکش اجاق چوبی می تواند سیستم آب گرم را در تمام طول سال در آب و هوای سرد کار کند ، بدون نیاز به گرمای اضافی سیستم گرمایش آب خورشیدی با سوخت های فسیلی. یا برق وقتی از سیستم گرمایش آب خورشیدی و گرمایش مرکزی با آب گرم استفاده می شود ، گرمای خورشیدی یا در یک مخزن پیش گرمایش متمرکز می شود که در مخزن گرم شده با حرارت مرکزی تغذیه می شود ، یا مبدل حرارتی خورشیدی جایگزین عنصر گرمایش پایین می شود. و عنصر فوقانی برای تأمین گرمای اضافی باقی می ماند. با این حال ، نیاز اولیه برای گرمایش مرکزی در شب و در زمستان است که بهره خورشیدی کمتر است. بنابراین ، گرمایش آب خورشیدی برای شستشو و حمام اغلب کاربرد بهتری نسبت به حرارت مرکزی دارد ، زیرا عرضه و تقاضا بهتر با هم تطابق دارند. در بسیاری از اقلیم ها ، سیستم آب گرم خورشیدی می تواند تا 85 درصد از انرژی آب گرم خانگی را تأمین کند. این می تواند شامل حرارت خورشیدی غیر الکتریکی متمرکز داخلی باشدسیستم های. در بسیاری از کشورهای اروپای شمالی ، از سیستم های گرمایش آب گرم و گرمایش فضا (سیستم های خورشیدی ) برای تأمین 15 تا 25 درصد انرژی گرمایش خانه استفاده می شود. هنگامی که با ذخیره سازی ترکیب می شود ، گرمایش خورشیدی در مقیاس بزرگ می تواند 50-97 of از مصرف سالانه گرمای مورد نیاز برای گرمایش منطقه ای را تأمین کند.

انتقال حرارت مستقیم سیستم های مستقیم:

(الف) سیستم CHS منفعل با مخزن بالای کلکتور. (ب) سیستم فعال با پمپ و کنترل کننده که توسط پنل فتوولتائیک هدایت می شود. سیستم های حلقه مستقیم یا باز آب آشامیدنی را از طریق جمع کننده ها گردش می دهند. آنها نسبتاً ارزان هستند. اشکالات شامل موارد زیر است: آنها حفاظت کمی از گرمای بیش از حد را ارائه می دهند یا هیچگونه محافظتی ندارند مگر اینکه دارای پمپ خروجی حرارت باشند. آنها محافظت کمی در برابر یخ ارائه می دهند یا هیچ محافظتی ندارند ، مگر اینکه جمع کننده ها در برابر یخ مقاوم باشند. جمع کننده ها مقیاس را در مناطق آب سخت جمع می کنند ، مگر اینکه از نرم کننده تبادل یونی استفاده شود. ظهور طرح های مقاوم در برابر یخ بازار SWH را به آب و هوای سردتر گسترش داد. در شرایط یخ زدگی ، مدلهای قبلی هنگام تبدیل آب به یخ آسیب دیدند و باعث شکستن یک یا چند جزء شدند. غیر مستقیم سیستم های حلقه غیر مستقیم یا بسته از مبدل حرارتی برای انتقال گرما از مایع “مایع انتقال حرارت” (HTF) به آب آشامیدنی استفاده می کنند. رایج ترین HTF مخلوط ضد یخ/آب است که معمولاً از پروپیلن گلیکول غیر سمی استفاده می کند . پس از گرم شدن در صفحات ، HTF به مبدل حرارتی حرکت می کند و گرمای آن به آب آشامیدنی منتقل می شود. سیستم های غیر مستقیم محافظت در برابر یخ زدگی و معمولاً حفاظت از گرمای بیش از حد را ارائه می دهند.

بررسی کیفیت آبگرمکن خورشیدی

نوع ، پیچیدگی و اندازه سیستم گرمایش آب خورشیدی بیشتر با موارد زیر تعیین می شود:

 • تغییرات دمای محیط و تابش خورشید بین تابستان و زمستان
 • تغییرات دمای محیط در طول چرخه روز و شب
 • امکان داغ شدن یا یخ زدن آب آشامیدنی یا مایع جمع کننده

حداقل الزامات سیستم آبگرمکن خورشیدی باکیفیت معمولاً با مقدار یا دمای آب گرم مورد نیاز در زمستان تعیین می شود ، هنگامی که خروجی و دمای آب ورودی سیستم به طور معمول در پایین ترین حد خود است. حداکثر خروجی سیستم با نیاز به جلوگیری از داغ شدن بیش از حد آب سیستم تعیین می شود. حفاظت از انجماد اقدامات حفاظتی از انجماد از آسیب سیستم به دلیل گسترش سیال انتقال انجماد جلوگیری می کند. هنگامی که پمپ متوقف می شود ، سیستم های تخلیه مایع ، مایع انتقال را از سیستم تخلیه می کنند. بسیاری از سیستم های غیر مستقیم از ضد یخ (به عنوان مثال ، پروپیلن گلیکول ) در سیال انتقال حرارت استفاده می کنند. در برخی از سیستم های مستقیم ، هنگامی که یخ زدگی انتظار می رود ، جمع کننده ها می توانند به صورت دستی تخلیه شوند. این رویکرد در آب و هوایی که دمای انجماد اغلب اتفاق نمی افتد متداول است ، اما می تواند نسبت به یک سیستم خودکار کمتر قابل اعتماد باشد زیرا به اپراتور متکی است. نوع سوم حفاظت در برابر یخ مقاوم در برابر یخ است ، جایی که لوله های آب کم فشار ساخته شده از لاستیک سیلیکونی به سادگی در انجماد منبسط می شوند. یکی از این کلکسیونرها در حال حاضر دارای اعتبار اروپایی Solar Keymark است. حفاظت از گرمای بیش از حد هنگامی که برای یک یا دو روز از آب گرم استفاده نشده است ، مایع موجود در جمع کننده ها و ذخیره سازی می تواند در تمام سیستم های بدون تخلیه به دمای بالا برسد. هنگامی که مخزن ذخیره در یک سیستم تخلیه به دمای مورد نظر خود می رسد ، پمپ ها متوقف می شوند و روند گرمایش را به پایان می رسانند و در نتیجه از گرم شدن بیش از حد مخزن ذخیره جلوگیری می کنند. برخی از سیستم های فعال عمداً آب موجود در مخزن ذخیره را با گردش آب گرم در داخل کلکتور در مواقعی که نور خورشید کم است یا در شب ، حرارت را از دست می دهند ، خنک می کنند. این امر در لوله کشی مستقیم یا حرارتی فروشگاه ها بسیار م effectiveثر است و در سیستم هایی که از جمع کننده های لوله تخلیه شده استفاده می کنند ، به دلیل عایق برتر عملاً بی تاثیر است. هر نوع کلکتور ممکن است هنوز داغ شود. سیستم های حرارتی خورشیدی با فشار بالا و مهر و موم شده در نهایت به عملکرد دریچه های کاهش دما و فشار متکی هستند . بخاری های فشار کم و هوای باز دارای کنترل های ایمنی ساده تر و مطمئن تری هستند ، معمولاً دریچه باز.

بازار صادرات آبگرمکن خورشیدی کالکتور پلیت

بازار صادرات آبگرمکن خورشیدی کالکتور پلیت صادرات آبگرمکن اکنون جای خوبی در بازار به خود اختصاص داده است و به صورت انبوه به دیگر کشورها نیز صادر می شود.

فروشنده بزرگ آبگرمکن خورشیدی

شرکت ما فروشنده بزرگ آبگرمکن خورشیدی میباشد که با کیفیت ترین آبگرمکن ها را به مشتریان عزیز ارائه می دهد.

خرید مستقیم آبگرمکن خورشیدی کالکتور پلیت

خرید مستقیم آبگرمکن خورشیدی کالکتور پلیت برای خرید مستقیم آبگرمکن خورشیدی کالکتور پلیت با ما در تماس باشید.

1

 1. برای خرید مستقیم آبگرمکن خورشیدی کالکتور باید چه اقداماتی را بر روی سایت شما انجام بدم؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما